تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۹ تیر ۹۳.::. ساعت : ۸:۰۴ ب.ظ
کدخبر : 9665:: بازدید1,308:: بامدیریت:فرهاد نظری

خداحافظی علی کریمی پاشاکی ازفوتبال

علی کریمی پاشاکی فوتبالیست-خداحافظی علی کریمی پاشاکی ازفوتبال

علی کریمی، کاپیتان سابق تیم پرسپولیس و بازیکن پیشین تیم ملی امروز (یکشنبه) از فوتبال خداحافظی کرد
کریمی پیش از این یک بار در زمانی که پیراهن پرسپولیس را به تن داشت، پس از شکست سرخپوشان در دیدار پایانی جام حذفی برابر سپاهان اصفهان همراه با مهدی مهدوی‌کیا از فوتبال خداحافظی کرده بود ولی در ادامه از تصمیم خود منصرف شد و با پوشیدن پیراهن تراکتورسازی به فوتبال بازگشت.
کریمی مرد سال ۲۰۰۴ فوتبال آسیا شناخته شد و سابقه بازی در بایرن مونیخ و شالکه را نیز در کارنامه داشت. او ۱۲۷ بازی ملی را به نام خود ثبت کرد و در جام‌جهانی ۲۰۰۶ نیز یکی از ۲۳ بازیکن تیم ملی بود.
علی کریمی پس از حرف و حدیث‌های فراوان و علیرغم اینکه دوست داشت با پیراهن پرسپولیس از دنیای فوتبال خداحافظی کند اما پس از سه پیشنهاد و عدم تمایل قرمزپوشان برای جذب او تصمیم خود را گرفت و از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.
علی کریمی در پی تصمیم مبنی بر خداحافظی نامه‌ای در این خصوص نوشت که متن آن را در زیر می‌خوانید:
به نام خالق هستی
میخی بر دیوار کوبیدم و کفش‌هایم را آویختم

خداحافظی همیشه تلخ و ناگوار است جدایی از عشقی که تار و پود وجودت را در تصرف دارد کار آسانی نیست. یک بار صرفا تحت تأثیر خداحافظی غریبانه مهدوی‌کیا تصمیمی افراطی گرفتم و فضای اندوهبار آن همه بی‌اعتنایی من را از فوتبال بیزار کرد و حالا خود را در پایان دیدم.
هر چند همین تصمیم افراطی و عجولانه باعث شد تا بعضی‌ها همه چیز را تمام شده بدانند و من را با دست خود به مسلخ ببرند.
با توجه به شرایطی که در آن قرار دارم راهی جز ترک صحنه برایم نمانده و این تصمیم را در حالی که تمام وجودم را شک و تردید و اندوهی ناشناخته گرفته با مردم خوب و مهربان وطنم به اشتراک می‌گذارم. تصمیم قطعی و برگشت‌ناپذیر. از این پس هواداری متعصب برای تیم محبوب پرسپولیس و تیم ملی کشورم خواهم بود. دوست دارم این را وظیفه خود می‌دانم از تمام سروران و مهرآفرینانی که مرا از یک فوتبال خیابانی به میادین جهانی همراهی و مساعدت نمودند تشکر کنم و البته تقاضا دارم اشتباهات و خطاهای این حقیر که در مقاطعی موجب آزردگی خاطر نگرانی و رنجش احساسات پاکشان شده بخشوده و مورد عفو خود قرار دهند.
من علی کریمی هر چه دارم بعد از خدا از فوتبال و محبت این مردم است که البته خود را شایسته این همه محبت و لطف نمی‌دانم چرا که در حقیقت قهرمانان واقعی این مرز و بوم آنانی هستند که به خاطر آسایش من و امثال من از آسایش و جان خود گذشتند تا آن آسایش و آرامش نصیب ما شود. از همین رو با درود و سپاس به شهدا و جانبازان راه وطن و آزادی این عزیزان را شایسته و لایق بالاترین ستایش‌ها می‌دانم اما از اینکه نتوانستم با پیراهن تیم محبوبم پرسپولیس فوتبال را ترک کنم اصلا ناراحت نیستم زیرا این اتفاق عجیبی نیست.
البته هرگز تن به بازی خداحافظی که متأسفانه در فوتبال ما نوعی حرکت تشریفاتی،تبلیغاتی و بعضا ریاکارانه است نخواهم داد. بسیاری از بزرگان فوتبال ما بی‌سر و صدا خاموش شدند و گورستان فراموشی رهسپارشان گردیدند. در خاتمه قلبا اعلام می‌دارم که به خداحافظی از فوتبال تمام حوادث و حاشیه‌هایش را هم در همان زمین خاک کرده و آنچه در این مسیر برایش پیش آمده را تنها چالش‌ها، رقابت‌ها و احساسات مقطعی می‌دانم و بالاخره کلام آخر باز با هواداران که همواره برایم اهمیت بالایی داشته و خواهند داشت شما همیشه در قلب من خواهید بود. از تمام احترامی که طی این سال‌ها نسبت به من داشتید لذت بردم و سپاسگزارم.
سرانجام باید از این خاک رفت. خوشا آنکه پاک آمد و پاک رفت. خاک پای تمام ایرانی‌ها هستم.

منبع:ورزش۳

«مطالب مرتبط»

۱۶ دیدگاه

 1. پاشاکی جی گفت:

  کریمی را دوست داریم به خاطر اینکه کاپیتان تیم محبوب ما پرسپولیس بوده است .
  کریمی را دوست داریم چونکه بازیکن وکاپیتان تیم ملی کشور عزیزمان ایران بوده است .
  کریمی را دوست داریم که روزگاری در تیم الاهلی امارات با نشان دادن استعداد ناب ایرانی در مستطیل سبز طنازی میکرد و به عرب ها می فهماند فرق بین پارس و عرب را.
  کریمی را دوست داریم که روزگاری به آلمانی های سرد و بی روح فهماند که یک جوان ایرانی نه تنها می تواند زمستان سرد مونیخ را ببیند بلکه قادر است ملی پوشان کشور میزبان را چون ممت شول و شواین اشنایدر را روی نیمکت یخ زده بایرن مونیخ میخکوب کند.
  کریمی را دوست داریم بابت طنازی هایش در مستطیل سبز فوتبال . به خاطر گلهایش . بخاطر شجاعت رفتارش و بخاطر صراحت کلامش .به خاطر بی ریابودنش و به خاطر همه عرق هایی که در جامه ملی برای شادی دل های همه ایرانیان ریخت .جاوید باشی ای پسر چه باپسوند چه بی پسوندما همواره مثل همان روز اول مطرح شدنت در آسمان فوتبال ایران دوستت داریم جناب آقای محمدعلی کریمی پاشاکی.

 2. پاشاكي چي گفت:

  بعضيا چه ذوقي كردن تو اين عكس!!!

 3. احمد نظری پاشاکی گفت:

  سلام. بله این عکس علی کریمی فوتبالیست رو پله های ورودی درب مسجد پاشاکی اگه اشتباه نکنم قبل سال 80 هستش… چه زود
  گذشت ، چه شورو هیجانی،چه احساس غروری… یادش بخیر
  از لاهیجان

 4. مسلم اکبری گورندانی گفت:

  با سلام و ادب
  ضمن احترام به تمامي دوستانيكه در خصوص اقاي علي كريمي نظر دادندخدمتشون عارضم كه اقاي كريمي افتخار ايران مي باشددر اين شكي نيست .همه بايدبه ايشان افتخار كنيم.ايشان بايد بدانداصالتاً اهل پاشاكي مي باشدو نبايد زادگاه خود را فراموش كند.آقاي كريمي از طريق فوتبال پولهاي نجومي كسب كرده است نوش جونش.! ولي براي مردم و جوانان پاشاكي و سياهكل چي كاري انجام داده است؟واقعا اگر كاري و قدمي برداشته اطلاع رساني كنيدتا همه بدانند. چون ورزشكار مورد علاقه مردم در درجه اول بايد براي ورزشكاران منطقه خود قدم بردارد.
  از كرج

 5. حمید نظری گفت:

  یادش بخیر زمانیکه علی کریمی محروم بود یک بنر بزرگ نوشتیم کریمی کجایی ستاره آسیایی در ورزشگاه تختی تهران یادم نمیاد پرسپولیس با کی بازی داشت و رو به تماشاگرا گرفتیم و همه یکصدا این شعار رو فریاد میزدن . مهم نیست که کریمی بچه کجاست کرج ، پاشاکی یا هرجا مهم این بود که از بازیش لذت می بردیم از در دریبل های ویران کننده اش واز پاس های دقیقش واقعا یادش بخیر وقتی وارد زمین میشد و پا به توپ ی هیجان خاصی داشتیم .خدا حافظ قهرمان خدا حافظ ستاره آسیایی

دیدگاه خود را به ما بگویید.