تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۳.::. ساعت : ۳:۵۳ ب.ظ
کدخبر : 9049:: بازدید408:: بامدیریت:فرهاد نظری

خلاصه ای اززندگی سربازشهیدمسعودمعصومی بالااسلامده

خلاصه ای اززندگی سربازشهیدمسعودمعصومی

ای شهیدان عشق مدیون شماست/هرچه ما داریم از خون شماست

ای شقایق ها و ای آلاله ها/دیدگانم دشت مفتون شماست

با سلام و صلوات بر پیامبر اعظم(ص) وخاندان مطهر ایشان(ع)

اگر شهدا نبودند کشور روی عزت و سر افرازی را نمیدید.

(شهید مسعود معصومی بالا شادهی)

سال ۱۳۴۷در استان گیلان روستای بالاشاده(بالا اسلامده کنونی) از توابع شهرستان لاهیجان در خانواده متدین مذهبی چشم به جهان گشود .
دوره ابتدایی خود را در سن ۶ سالگی در همان روستا شروع و پایان مدرک تحصیلی ششم ابتدایی را در همانجا گذراند.
چون در روستایشان دوره راهنمایی تاسیس نشده بود وی در روستای دیگر بنام محله پاشاکی ادامه تحصیل داده و مدرک دوره راهنمایی خود را با مشقت زیاد به پایان رساند.
پدرمسعود با عنایت به اینکه در روستا در امدکافی برای معاش زندگی نبوده به تهران عظیمت کردندومسعود در منزل پدر بزرگش دورانی از نوجوانی خود را سپری نمودبعد از مدتی او هم در تهران ودر شهرک زاهدی اسلامشهر به خانواده پیوست.وچون فرزند ارشد خانواده بود احساس مسئولیت در قبال خانواده و پدر داشت و روزها به کارمی پرداخت ودر همان شهر همزمان با کار به تحصیل شبانه پرداخت و مدرک دیپلم خودرا در همانجا  اخذ نمود

او پس از اخذ مدرک. در سال۱۳۶۶ در سن ۱۹ سالگی اعزام به خدمت سربازی گردیده وچون دوران سربازی همزمان بودبا جنگ  تحمیلی .پس از دوره اموزشی در لشکر ۲۱ حمزه سریعا به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شد. و نزدیک به یکسال و اندی را در مناطق عملیاتی کشور سپری نمودند.چون لشکر . لشکرعملیاتی و خط شکن بوده به همین منظور وی که به عنوان یک سربازوظیفه شناس در خط مقدم فعالیت داشت به همراه همرزمان در همان هوای داغ و سوزان ان سرزمین  رشادتهایی در جبهه از خود نشان دادند. و باعث عقب نشینی دشمن شدند.

نحوه شهادت مسعود با توجه به اظهارات تعدادی از باقیمانده همرزمانش”

زمانیکه او و کلیه نیروهای لشکر چون جهت حفظ خط مقدم.را بعهده گرفته بودنددشمن بعثی از طریق مواد شیمیایی و از طریق هوا و زمین .لشکر را در جزیره مجنون مورد محاصره قرار داد .
در۴/۴/۱۳۶۷؛ نیروهای عراقی با استفاده گسترده از سلاح شیمیایی به رزمندگان اسلامدر منطقه عمومی خوزستان کوشک، طلائیه، جزایر مجنون و جفیر، منطقه خیبر بااستعداد ۱۴ لشکر حمله کردندو نتیجه سقوط جزایر مجنو ن بود.
(سایت دانشنامه جنگ ایران و عراق)
مسعود و همرزمانشان هم قربانی همین الودگی مواد شیمیایی در همان جزیره مجنون درتیر ماه سال  ۱۳۶۷ شدندو او در سن ۲۰ سالگی  به درجه رفیع شهادت نائل می اید.مدتی خانواده از وی بی خبر بوده و از نامه های خط خورده و برگشتی شهید روبرو میشوندنگران و منتظر بودندشاید خبری یا نامه ای از مسعود برسد.تا اینکه از طریق لشکر به پدرشان  در خیابان اطلاع رسانی شده که مسعود به شهادت رسید…..
پیکر پاک مسعود ابتدا در منزلش برده شد ودر همان شهرک در مزار شهدا و در جوار امامزاده عقیل به اغوش خاک سپرده شد.
متاسفانه هیچ یک از وسایل شهید حتی پلاکش  برنگشت.
روح او وتمام همرزمانش  شاد ویادش گرامی

 مسعودفردی دوست داشتنی با مسئولیت و با احترام که هنوز هم چه بسیار از اقواموهمشهریان از او به خوبی و نیکی یاد میکنند و خاطره های خوبی را از وی در دلهایشان دارند.

… میگویند مسعود پسری مسئولیت پذیر  وبسیار شوخ طبع بود او به نزدیکان و بخصوص به پدر و مادر احترام خاصی قائل بود و ارتباط خوب و محکمی با اقوام و فامیلها داشت.

 وصیت شهید

بیشترین تاکید بر احترام به مقام والای  پدر و مادر اطاعت از ولایت و انجام واجبات دینی و ترک محرمات. اعتقاد به اسلام بر مبنای ولایت بود.وبه نزدیکان بخصوص به برادرانش و تنها خواهرش این امر مهم را سفارش و واجب دانسته که”تقوا را حفظ فرمائید و نسبت به قران کریم وفادار باشید و پیروی از خط ولایت فقیه راداشته باشید.

منبع:allah.gilblog.ir

«مطالب مرتبط»

یک دیدگاه

  1. ملک محمدمعصومی بالاشادهی گفت:

    سلام ازاینکه یادی ازاین شهیدگرانقدرنمودیدصمیمانه سپاسگزارم یادوخاطره همه شهدای میهن عزیزمان گرامیباد.۱۷/۷/۹۳کرج مارلیک

دیدگاه خود را به ما بگویید.