تاریخ انتشار :جمعه ۲۵ شهریور ۹۰.::. ساعت : ۵:۵۸ ق.ظ
کدخبر : 716:: بازدید1,720:: بامدیریت:فرهاد نظری

روستای فشتال سیاهکل

شهدای روستای فشتال سیاهکل

بقعه آقا سید احمد بن امام موسی جعفر(ع)

بقعه آقا سید احمد بن امام موسی جعفر(ع) درفشتال

گویند:وقتی آقاسید احمد شهید می شود ،شاید بعد از دویست سال از طرف خلخال افرادی می ایند سر روضه (بقعه) راکه بغل تلمبار (محل پرورش ابریشم) بود درست می کنند .بعد طایفه ملا یوسف به عنوان متولی یا شیخ بقعه انتخاب می گردند .نقل می کنندآن ایام صاحب تلمبار خواب نما شده که آقا به خوابش در امده وفرموده که سر ستون تلمبار روی سینه من می باشد و برای چندمین بار این خواب تکرار می شود .

زندگینامه پاسدار شهید اسلام ربیع آفری ازروستای فشتال
نام شهید : ربیع
نام خانوادگی : آفری
تاریخ تولد : ۲۷/۶/۱۳۴۸
محل تولد : سیاهکل (فشتال)
تاریخ شهادت : ۱۲/۱۲/۱۳۶۵
محل شهادت : شلمچه
شهادت در عملیات :
وضعیت تاهل : مجرد
آخرین مسئولیت : فرمانده دسته
عضویت در : سپاه
رسته خدمت :
مزار شهید : فرمانده دسته
محل دفن :
زندگینامه : پاسدار شهید اسلام ربیع آفری، در سال ۱۳۴۸ و در خانواده ای مذهبی در روستای فشتال از توابع سیاهکل از خانواده ای کشاورز دیده به جهان گشود. و از همان کودکی با عشق به خاندان عصمت و طهارت پرورش یافت و تا مقطع دوم راهنمایی به تحصیل پرداخت. ایشان در کمک و یاری نمودن به مردم و شرکت در امور خیریه به سان خانواده اش همتی وافر داشت.
وی با علاقه ای که به تلاوت روح بخش قرآن مجید داشت، لذا در برنامه های صبگاهی مدرسه برای تلاوت قرآن معمولا پیشقدم بود و بعضاً در ایام محرم و شهادت ائمه اطهار علیه السلام مداحی هم می کرد.
وی در حدود چهارده یا پانزده سال بیشتر نداشت که به عضویت بسیج پایگاه فشتال در آمد، و پس از مدتی آموزش عزم رفتن به جبهه های نبرد حق علیه باطل را جزم کرد و این نوجوان در عملیات کربلای ۱و۲و۳و۴و۵ مردانه با دشمن کافر نبرد نمود.
ایشان با رشادت و لیاقتی که از خود نشان داد به عنوان فرمانده دسته برگزیده شد و سرانجام در ۱۲/۱۲/۱۳۶۵ در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد و مفقودالجسد گردید و پیکر مطهرش پس از ۱۰ سال و در سال ۷۵ توسط امت شهید پرور تشیع و در مزار شهدای فشتال رهسپار خانه ابدی گردید. (( روحش شاد و همنشین ائمه اطهار باد)).

منبع: http://fateh88.mihanblog.com

«مطالب مرتبط»

۳ دیدگاه

  1. سحر گفت:

    من عاشق فشتال و مخصوصا میش هستم …مسئولین فشتال اصلن به فکر زیباسازیش نیستن ..

  2. rezasami گفت:

    mer30 az saete khobeton manam az fashtal.reza

  3. AMIR گفت:

    من خودم فشتالیم ممنونم از سایت خوبتون

دیدگاه خود را به ما بگویید.