تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۳ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۷:۴۷ ق.ظ
کدخبر : 18920:: بازدید187:: بامدیریت:فرهاد نظری

زندگی نامه شهیدعلی کریمی پاشاکی

شهیدعلی کریمی

شهید علی کریمی‌پاشاکی فرزند محمدعلی در خانواده‌ای روستایی، ضعیف ولی متدین دیده به جهان گشود.
علی از کلاس دوم ابتدایی، عصرها نزد واعظ محلّه می‌رفت و در زمینه مسائل دینی و فقهی کسب فیض می‌کرد. نماز را همیشه به جماعت می‌خواند و زودتر از همه در مسجد حاضر می‌شد. مؤذن و مکبّر نیز بود. بزرگتر که شد، فعالیت‌های سیاسی، ایدئولوژی او بسیار گسترده‌تر شد. ۲ بار از دست منافقین و کمونیست‌ها مورد ضرب و شتم قرار گرفت و بستری شد.
او می خواست به دبیرستان برود، که عشق به جبهه باعث شد سنگر مدرسه را رها نموده، به بسیج پاشاکی بپیوندد. بعد از آن به پایگاه بازکیاگوراب پیوست و داوطلب اعزام به جبهه شد. مدتی در چالوس دوره نظامی دید و پس از آن به تهران و سپس به اهواز و سوسنگرد و بستان رفت و رشادتهای زیادی از خود نشان داد.
خستگی‌ناپذیر بود و از دشمن هراسی به دل راه نمی داد. سرانجام این سرو جوان، حامی مستضعفان، در ۱۰ دی‌ماه سال ۶۰ در منطقه بستان براثر اصابت ترکش خمپاره دشمن به سر، دعوت حق را لبیک گفت.
قسمتی از مناجات‌نامه شهید علی کریمی: بارالها از تو می‌خواهم انقلاب ما را به قیام حضرت مهدی(عج) متصل بگردانی؛ خدایا از تو می‌خواهم مستضعفین جهان را بر مستکبرین پیروز گردانی؛ خداوندا می‌دانم که تو وضعیّت هیچ ملّتی را تغییر نمی‌دهی، مگر این که خودمان اراده کنیم، پس ما نیز با عزمی راسخ و استوار راه حضرت علی(ع) و صراط مستقیم را انتخاب می‌نماییم. بارالها مرگم را در راه خودت قرار بده. دشمن شیطان‌وار در حال ایجاد تفرقه میان مسلمین است. خدایا افسوس که یک جان بیشتر ندارم تا در راه برپایی عدالت و حق هدیه نمایم. خداوندا هر چه در زندگی از تو خواسته بودم، به من عطا فرمودی؛ پس شهادت در راه خودت را از من دریغ ننمای. بارالها به پدر و مادرم صبر عطا کن تا آنان نیز از اجر معنوی برخوردار شوند.

منبع:کیهان

«مطالب مرتبط»

دیدگاه خود را به ما بگویید.