تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۴ آبان ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۱۸ ق.ظ
کدخبر : 18594:: بازدید59:: بامدیریت:فرهاد نظری

چهار میوه عجیب و غریب

۱ – مانگوستین (Mangosteen)
بخش سفید درونی میوه که حالت خمیری دارد قسمتی است که خورده می شود. این میوه کمی ترش و کمی شیرین است و زمانی که خورده می شود یک طعم فوق العاده خنکی دارد. این میوه را مانند سایر میوه گرمسیری می توان در فلوریدا پیدا کرد. میوه مانگوستین بومی جنوب شرق آسیا می باشد. پوست قرمز به راحتی برداشته می شود که مرطوب و ضخیم است. خردن این میوه خیلی لذت بخش است و تقریبا شبیه قارچ می باشد.

مانگوستین

 

 

 

 
۲– جک فروت (Jackfruit)
جک فروت یک میوه با رشد سریع است و بومی مناطق گرمسیری آسیا می باشد و طعم آن شبیه مخلوط انبه، سیب، آناناس می باشد و ظاهری شبیه جوجه تیغی دارد. این میوه سبز رنگ و آبدار می باشد و در کل طعم دلپذیری دارد و سرشار از پروتئین است.

جک فروت

 

 

 

 

۳ – دست بودا (Buddha’s Hand

این میوه در شمال شرق هند یافت می شود. از خانواده مرکبات می باشد و یک پوست ضخیم دارد و میوه آن شیرین است. میوه دست بودا ظاهر عجیبی دارد و ممکن است باعث ترساندن برخی از افراد خصوصا کودکان شود.

دست بودا

 

 

 

 

 

 
۴ – میوه جابوتی کابا یا انگور برزیلی (Jabuticaba)
میوه جابوتی کابا میوه عجیبی است و روی تنه درخت رشد می کند. این میوه شبیه انگور است و در جنوب شرق برزیل می روید. قسمت درونی میوه را می خورند ولی پوست و دانه های آن را استفاده نمی کنند. انگور برزیلی سرشار از آنتوسیانین است و مقدار آنتوسیانین آن خیلی بیشتر از دیگر انگورها یا توت ها است. همچنین این میوه سرشار از آهن، فسفر و نیاسین می باشد. در واقع این میوه یک میوه فوق العاده مفید است.
منبع:بازرام

«مطالب مرتبط»

دیدگاه خود را به ما بگویید.