تاریخ انتشار :شنبه ۷ آبان ۹۰.::. ساعت : ۹:۵۳ ق.ظ
کدخبر : 1622:: بازدید448:: بامدیریت:فرهاد نظری

زندگینامه حمزه فرخی اصل پاشاکی

شهیدحمزه فرخی

نام شهید : حمزه

نام خانوادگی : فرخی اصل پاشاکی

تاریخ تولد : ۹/۶/۱۳۴۱

محل تولد : سیاهکل ـ پاشاکی

تاریخ شهادت : ۲۶/۱/۱۳۶۳

محل شهادت : مهران

شهادت در عملیات :

وضعیت تاهل : مجرد

آخرین مسئولیت :

عضویت در : ارتش

رسته خدمت :

مزار شهید : گلزار شهدای پایین محلّه پاشاکی

زندگینامه :

 شهید حمزه فرّخی اصل فرزند قربانعلی در خانواده ای ضعیف ولی مذهبی دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی را در دبستان روزبه و دوره ی راهنمایی را در مدرسه بویه و دوره ی دبیرستان را در مدرسه ی مشیر سیاهکل و رشت سپری نمود.

او بیشتر وقت ها مسیر خانه و مدرسه را پیاده طی می نمود. با همه ی این سختی ها در دانشگاه تربیت معلم نیز امتحان داده بود.

در راهپیمائیها و تظاهرات در منطقه نقش فعّالی داشت و بعد از پیروزی انقلاب نیز همچنان متعهّد باقی مانده بود و تنها آرزویش این بود که در جوار رزمندگان اسلام با دشمنان داخلی و خارجی به نبرد بپردازد.

او اهل مطالعه و فهمیده بود . در یکی از نامه هایش آمده است : خداوندا همه ی کسانی را که دست از زندگی معمولی خود کشیدند و برای دفاع از ناموس و شرف و ایمان خود با دشمنان ظالم در ستیز هستند ، حفظ کرده ، اراده و قلبهایشان را مستحکم و پایدار بگردان. من نیز با دلی سرشار از عشق و ایمان به مبارزه با صدّامیان ادامه خواهم داد تا آنان را از خاک وطن بیرون نمایم . آن گاه با خوشحالی همراه با دیگر رزمندگان به آغوش خانواده بر می گردم و ان شاء ا… به دوران نامزدی خود پایان خواهم داد.

آخرین بار که به دیدار خانواده آمده بود ، مادر را بوسید و در حال بستن بند کفش هایش بود که مادر در حقّ او دعا کرد و گفت : پسرم حمزه ، تو در زندگی رنج ها کشیدی . آرزوی همه چیز در دلم مانده ؛ دوست داشتم دامادت کنم. نامزدت چقدر در انتظار تو بماند!

حمزه لبخندی زد و گفت : مادر جان اگر تو شیرت را حلالم کنی می دانم که شهادت نصیب من می شود و تو سعادت پیدا می کنی مادر شهید شوی !

سرانجام این جوان غیور و سلحشور بعد از ۷ ماه خدمت در تاریخ ۲۶/۱/۶۳ در منطقه ی مهران بر اثر اصابت گلوله دشمن به ناحیه ی قفسه ی سینه مجروح و به بیمارستان امام ایلام انتقال داده شد و پس از آن با شکوه و احترام خاصّی در گلزار شهدای مسجد پایین محلّه ی پاشاکی به خاک سپرده شد.

پدر شهید نیز به پاس قدر دانی از شهید وبه سفارش او قطعه زمینی را برای به جا ماندن یاد شهید در پایین محلّه ی پاشاکی برای تأسیس پایگاه بسیج شهید حمزه فرّخی اهداء نموده است تا شهیدش الگویی برای دیگر جوانان محل باشد.

منبع:سایت سبزآوران

«مطالب مرتبط»

دیدگاه خود را به ما بگویید.