تاریخ انتشار :شنبه ۷ آبان ۹۰.::. ساعت : ۹:۵۳ ق.ظ
کدخبر : 1622:: بازدید330:: بامدیریت:فرهاد نظری

زندگینامه حمزه فرخی اصل پاشاکی

نام شهيد : حمزه

نام خانوادگي : فرخی اصل پاشاکی

تاريخ تولد : 9/6/1341

محل تولد : سیاهکل ـ پاشاکی

تاريخ شهادت : 26/1/1363

محل شهادت : مهران

شهادت در عمليات :

وضعيت تاهل : مجرد

آخرين مسئوليت :

عضويت در : ارتش

رسته خدمت :

مزار شهيد : گلزار شهداي پايين محلّه پاشاكي

زندگينامه :

 شهيد حمزه فرّخي اصل فرزند قربانعلي در خانواده اي ضعيف ولي مذهبي ديده به جهان گشود. تحصيلات ابتدايي را در دبستان روزبه و دوره ي راهنمايي را در مدرسه بويه و دوره ي دبيرستان را در مدرسه ي مشير سياهكل و رشت سپري نمود.

او بيشتر وقت ها مسير خانه و مدرسه را پياده طي مي نمود. با همه ي اين سختي ها در دانشگاه تربيت معلم نيز امتحان داده بود.

در راهپيمائيها و تظاهرات در منطقه نقش فعّالي داشت و بعد از پيروزي انقلاب نيز همچنان متعهّد باقي مانده بود و تنها آرزويش اين بود كه در جوار رزمندگان اسلام با دشمنان داخلي و خارجي به نبرد بپردازد.

او اهل مطالعه و فهميده بود . در يكي از نامه هايش آمده است : خداوندا همه ي كساني را كه دست از زندگي معمولي خود كشيدند و براي دفاع از ناموس و شرف و ايمان خود با دشمنان ظالم در ستيز هستند ، حفظ كرده ، اراده و قلبهايشان را مستحكم و پايدار بگردان. من نيز با دلي سرشار از عشق و ايمان به مبارزه با صدّاميان ادامه خواهم داد تا آنان را از خاك وطن بيرون نمايم . آن گاه با خوشحالي همراه با ديگر رزمندگان به آغوش خانواده بر مي گردم و ان شاء ا… به دوران نامزدي خود پايان خواهم داد.

آخرين بار كه به ديدار خانواده آمده بود ، مادر را بوسيد و در حال بستن بند كفش هايش بود كه مادر در حقّ او دعا كرد و گفت : پسرم حمزه ، تو در زندگي رنج ها كشيدي . آرزوي همه چيز در دلم مانده ؛ دوست داشتم دامادت كنم. نامزدت چقدر در انتظار تو بماند!

حمزه لبخندي زد و گفت : مادر جان اگر تو شيرت را حلالم كني مي دانم كه شهادت نصيب من مي شود و تو سعادت پيدا مي كني مادر شهيد شوي !

سرانجام اين جوان غيور و سلحشور بعد از 7 ماه خدمت در تاريخ 26/1/63 در منطقه ي مهران بر اثر اصابت گلوله دشمن به ناحيه ي قفسه ي سينه مجروح و به بيمارستان امام ايلام انتقال داده شد و پس از آن با شكوه و احترام خاصّي در گلزار شهداي مسجد پايين محلّه ي پاشاكي به خاك سپرده شد.

پدر شهيد نيز به پاس قدر داني از شهيد وبه سفارش او قطعه زميني را براي به جا ماندن ياد شهيد در پايين محلّه ي پاشاكي براي تأسيس پايگاه بسيج شهيد حمزه فرّخي اهداء نموده است تا شهيدش الگويي براي ديگر جوانان محل باشد.

منبع:سایت سبزآوران

«مطالب مرتبط»

دیدگاه خود را به ما بگویید.

*

code