تاریخ انتشار :شنبه ۷ آبان ۹۰.::. ساعت : ۹:۵۱ ق.ظ
کدخبر : 1619:: بازدید309:: بامدیریت:فرهاد نظری

زندگینامه شهیدجمشید قسمتی مطلق پاشاکی

شهیدجمشیدقسمتی

نام شهید : جمشید

نام خانوادگی : قسمتی مطلق پاشاکی

تاریخ تولد : ۵/۳/۴۲

محل تولد : لاهیجان ـ پاشاکی

تاریخ شهادت : ۱۲/۲/۱۳۶۶

محل شهادت : حاج عمران

شهادت در عملیات :

وضعیت تاهل : مجرد

آخرین مسئولیت :

عضویت در : ارتش

رسته خدمت :

مزار شهید : گلزار شهدای بالامحلّه ی پاشاکی

زندگینامه : شهید جمشید قسمتی فرزند کاس آقا ، در خانواده ای مذهبی و متوسط از نظر اقتصادی به دنیا آمده بود. ایشان دوره ی ابتدایی را در دبستان شهید گمنام و دوره ی راهنمایی ودبیرستان را در مدرسه ی شهید منصور قناعی پاشاکی سپری نمود و تا سال چهارم دبیرستان درس خواند.

ایشان در زمان حیات پر برکتش به خانواده کمک می کرد. بسیار خوشنام و فعّال بود و در پیروزی انقلاب هم آگاهانه فعّالیّت نموده و از امر امام اطاعت می کرد.

زمانی که جنگ شروع شده بود ، به علّت تحصیل نمی توانست در جبهه حضور یابد تا اینکه در سال چهارم نظری بود که احساس کرد باید به جبهه برود و پدر نیز راضی شد و او به خدمت سربازی رفت.

دوره ی کوتاه آموزشی را که گذراند ، به خطّ مقدّم جبهه رفت.

بار آخر که به مرخّصی آمده بود در خواب گریه می کرد و فریاد می زد و کمک می خواست. اطرافیان او را از خواب بیدار کردند و گفتند : جمشید جان اینجا جبهه نیست . اینجا خانه ی توست ، راحت باش . او کمی گریست و سپس گفت : مادرجان شما نمی دانیدکه در جبهه چه خبر است و چه گلهایی در کنار ما پر پر می شوند !

با پدر نیز آخرین وداع را نمود و به او گفت : پدر خوبم اگر شهید شدم نگران نباشید. بدانید که شهادت هدیه ای الهی است. و با همه خداحافظی کرد و حلالیت طلبید و رفت و دیگر برنگشت.

آری جمشید عزیز در تاریخ ۱۲/۲/۶۶ بر اثر اصابت ترکش خمپاره ی دشمن در حمله ی هوایی در منطقه ی حاجی عمران به خیل شهیدان پیوست و پدر بعد از شهادتش گفت : خدایا هدیه ام را در راه اسلام و انقلاب پذیرا باش.

منبع: سایت سبزآوران

********************************************

شهید جمشید قسمتی ودوستان

شهیدجمشید قسمتی مطلق پاشاکی ودوستان

 ۱ -بهروم نظری ۲-شهید جمشید قسمتی ۳-احمد احمدزاد ۴-محمد علیرضایی

ارسالی از:محمد علیرضایی

«مطالب مرتبط»

دیدگاه خود را به ما بگویید.