تاریخ انتشار :پنج شنبه ۵ آبان ۹۰.::. ساعت : ۳:۰۹ ب.ظ
کدخبر : 1582:: بازدید460:: بامدیریت:فرهاد نظری

پیشرفت ۶۲ درصدی پروژه مسکن-علی کریمی پاشاکی

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت مدیره اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسکن مهر رشت گفت: مرحله آماده‌سازی مسکن مهر در رشت ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، علی کریمی‌پاشاکی ظهر امروز در جریان بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های شرکت‌های تعاونی گیلان در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: پروژه ۱۷۶ هکتاری مسکن مهر رشت با همکاری شورای تامین مسکن استان، اداره کل تعاون، سازمان مسکن و شهرسازی و بانک مسکن گیلان و اتحادیه تعاونی‌های مسکن مهر رشت در حال احداث است.

وی با اشاره به زمان آغاز آماده‌سازی در آبان ماه سال ۸۷ همزمان با سفر نخست هیئت دولت به گیلان اظهار داشت: پروژه مذکور تا کنون با آماده‌سازی بخش نخست، همزمان با آماده‌سازی وارد مرحله ساخت شده است.

به گفته کریمی پاشاکی در حال حاضر پروژه در مرحله دوم آماده‌سازی تاسیسات زیربنایی آب، فاضلاب، برق، گاز و مخابرات قرار دارد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مسکن مهر رشت با بیان اینکه دیگر زیرساخت‌ها در درون محوطه ۱۷۶ هکتاری زیر نظر پیمانکار پروژه قرار دارد، خاطرنشان کرد: مسئولان استان تلاش می‌کنند تاسیسات زیربنایی آب، برق، گاز و … توسط دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط در کوتاه‌ترین زمان به پروژه برسد.

وی ادامه داد: پروژه مسکن مهر رشت در بحث ساخت که همزمان با مرحله آماده‌سازی همراه است، تا کنون حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

کریمی پاشاکی با اشاره به همکاری و مساعدت، مدیریت و نظارت عالی سازمان‌های ذی‌ربط گفت: این روند با توجه به مساعد بودن شرایط آب و هوایی روند مناسب و قابل قبولی دارد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مسکن مهر رشت اظهار امیدواری کرد؛ با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تلاش مسئولان پروژه در بحث ساخت در زمان‌بندی مقرر به اتمام برسد.

به گفته وی در این پروژه ۱۴ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی احداث می‌شود که تا کنون ۹ هزار و ۲۱۳ نفر از متقاضیان وجه واریز کرده‌اند.

کریمی پاشاکی با اشاره به اینکه ۹۶ تعاونی زیر پوشش اتحادیه مسکن مهر رشت هستند، افزود: ۹ هزار و ۷۳۳ نفر از متقاضیان تسهیلات آماده‌سازی و ۴ هزار و ۴۵۷ نفر تسهیلات ساخت دریافت کردند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مسکن مهر رشت پیشرفت مرحله آماده‌سازی را ۶۲ درصد همزمان با ساخت واحدهای مسکونی اعلام کرد و گفت: صدور پروانه ساختمان و انتخاب پیمانکاران نیز انجام شده است.

وی با بیان اینکه پروژه مسکن مهر شهری جدید در همسایگی رشت است، تصریح کرد: این یک فرصت بسیار بزرگ و مفید است که باید از آن به نحو مطلوب استفاده کرد.
۸۹/۰۴/۳۰

منبع:سایت فارس نیوز

«مطالب مرتبط»

دیدگاه خود را به ما بگویید.